• +9 0 (224) 452 0610
  • info@meter-kimya.com

Meter Kimya

ZIMPARA & AŞINDIRICILAR

BASIN BÜLTENİ

Mirka ve Cafro, Üstün Nitelikli Aşındırıcılar Alanında Genişlemek İçin Güçlerini Birleştiriyor

 Dünya lideri zımpara ve elektrikli el aletleri üreticisi Mirka Ltd., üstün nitelikli disk ve alet üreticisi Cafro S.p.A.’nın %100 hissesini satın aldığını açıkladı. Mirka, Finlandiyalı aile şirketi KWH Grubu’nun bir parçasıdır ve yüksek kaliteli yüzey sonlandırmaya yönelik üstün zımparalama çözümlerinin eksiksiz serisini sunmaktadır. Şirket satın alımı, Mirka’nın işlerini üstün nitelikli aşındırıcılar ve taşlama çözümleri alanında genişleme stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Mirka CEO’su Stefan Sjöberg “Cafro’ya Mirka Grubu’na hoş geldiniz derken, birlikte oluşturabileceğimiz yeni olanaklar bizi gerçekten heyecanlandırıyor. Cafro’nun uzman bilgisi ve üretim kapasiteleri ile Mirka’nın global pazardaki konumu arasında mükemmel bir uyum görülüyor. Güçlerimizi birleştirdiğimizde hızlı bir genişleme göreceğimize inanıyorum.” diyor.

İtalya-Como merkezli bir aile şirketi olan Cafro S.p.A., Elmas ve CBN (Küpsel Bor Nitrür) diskler ile PCD (Çok Taneli Elmas) ve PCBN (Çok Taneli CBN) aletler alanında önde gelen üreticilerden biri. Cafro için bu satın alma işlemi, şirketin tüm dünyaya genişlemesi açısından mükemmel bir fırsatı temsil ediyor.

Cafro’nun yeni atanan İdari Müdürü Mario Mancina “Bu Cafro için büyük bir fırsat. İşlerimizin gelişiminde bir sonraki adım olan ’gerçekten global bir pazar inşa etme’ aşaması artık gerçekleştirilebilir. Eşsiz ürün ve süreçlerimizi yıllar içinde sistematik biçimde geliştirerek, hassas mekanik endüstrisine eksiksiz bir ’üstün nitelikli aşındırıcı’ serisi sunabilen nadide üreticilerden biri haline geldik. Artık Mirka ile, büyümemize hız verebiliriz.” diyor.

1955 yılından beri Cafro’nun sahibi olan Mancina ailesinin üçüncü kuşağı, Cafro’nun işlerine Mirka Grubu içinde de liderlik etmeye devam edecek.

Stefan Sjöberg sözlerini “Cafro’nun satın alınması, hassas taşlama alanında inşa etmekte olduğumuz portföyün bir kilometre taşıdır. Gerek Mirka’nın, gerekse Cafro’nun müşterileri yüzey sonlandırma ve taşlama çözümlerine yönelik çok amaçlı ve eksiksiz bir sunumun yararlarından memnun kalacaktır.” diyerek sonlandırıyor.

Alıcının bu satın alma işlemindeki danışmanı ProMan IMAP Finlandiya oldu.

 

http://www.mirka.com/mirka-cafro

 

İletişim:

Mirka Ltd                                            Cafro S.p.A.

Stefan Sjöberg, CEO                    Mario Mancina, İdari Müdür

stefan.sjoberg@mirka.com    mario.mancina@cafro.com

Tel: +358 20 7602 631              Tel. +39 031 880150Nilüfer / Bursa / TÜRKİYE

+9 0 (224) 452 0610

info@meter-kimya.com

© 2016 Meter Kimya ‐ Tüm Hakları Saklıdır

Bursa Web Hizmetleri